Иранската агенция ИРНА съобщи, че представителите на Техеран са напуснали сградата, в която се провеждат разговорите с американската делегация. По информация на медията срещата е навлязла в труден етап около 80 минути след началото ѝ.
Причина за напрежението е публикация на президента на САЩ Доналд Тръмп в социалната му платформа „Трут соушъл“. Според ИРНА съобщението е било възприето като обидно от иранската страна. Тръмп е предупредил, че Вашингтон може да поднови военните удари срещу Иран, ако Техеран не ограничи действията на съюзниците си от ливанското шиитско движение „Хизбула“, които по думите му създават нестабилност в Ливан.
В същото време неназован дипломат, запознат с хода на разговорите, заяви пред „Франс прес“, че Иран остава ангажиран с процеса и не е уведомявал посредниците за намерение да прекрати участието си.
Преговорите се провеждат с посредничеството на Пакистан и Катар. Сред обсъжданите теми са кризата в Ливан и въпросът със замразени ирански активи.
