Урсула фон дер Лайен определи Стармър като държавник и подчерта приноса му за сигурността на Европа и Украйна. В публикация в социалната мрежа Х тя написа: „Превърнахте се в държавник за две години, докато на някои лидери са им необходими десетилетия. Сигурността на Европа и на Украйна е по-силна благодарение на Вас. Благодаря Ви, скъпи Киър“.
Реакция дойде и от Москва. Говорителят на Кремъл Дмитрий Песков заяви, че оставката на Стармър едва ли ще доведе до промяна в отношенията между Лондон и Москва.
„Стармър не направи нищо, с което да се отличи по въпроса за британско-руските отношения. Той винаги е поддържал позиция за практически нулево равнище на контактите“, каза Песков пред журналисти. По думите му е малко вероятно друг британски политик да заеме различна линия спрямо Русия.
