Новини

12-годишно дете излезе от реанимация след катастрофата в Горна Оряховица

24.06.2026 17:01
12-годишно дете излезе от реанимация след катастрофата в Горна Оряховица

От Университетската болница за активно лечение и спешна медицина „Н. И. Пирогов“ съобщиха, че състоянието на едното от двете деца, транспортирани след катастрофата в Горна Оряховица, се подобрява. 12-годишното момче вече не е в реанимация.

15-годишният младеж остава на лечение в Клиниката по детска анестезиология и интензивно лечение. Лекарите продължават да следят състоянието му.

Инцидентът стана на 18 юни, когато лек автомобил, управляван от 15-годишно момче, се удари в стълб. В колата са пътували общо пет непълнолетни. Пострадаха шофьорът, двама 14-годишни и двама 12-годишни пътници.

Първоначално двете най-тежко ранени деца бяха приети в областната болница „Д-р Стефан Черкезов“ във Велико Търново. След преценка на медиците е взето решение те да бъдат преместени в лечебно заведение с по-високо ниво на компетентност.

Медицински хеликоптери излетяха от базите в Сливен и София и транспортираха пациентите до столицата. След кацане те бяха откарани с екипи на Спешна помощ до „Пирогов“, където продължава лечението им.