След серия хирургични интервенции в МБАЛ „Св. Пантелеймон” в Ямбол лекарите са стабилизирали състоянието на пострадалата жена. Екип от реаниматори и специалисти от въздушната спешна помощ е направил обстоен преглед, за да прецени дали тя може да понесе транспортирането.
Решението за преместване е взето, след като жизнените ѝ показатели са позволили полета. Жената е транспортирана до УМБАЛ „Св. Георги” в Пловдив, където разполагат с необходимата апаратура за продължаване на лечението.
От лечебното заведение в Пловдив съобщиха, че пациентката е в тежко състояние и с опасност за живота. По думите на заместник-директора проф. Дечев клиниката по анестезиология и интензивно лечение е най-подходящото място за подобни случаи.
По-рано директорът на ямболската болница д-р Панайот Диманов уточни, че транспортирането ще се извърши само ако състоянието на жената го позволява. След финалния медицински преглед е дадена зелена светлина за преместването.
