Новини Свят

Крим въвежда режим на тока след украински атаки

25.06.2026 19:01
Крим въвежда режим на тока след украински атаки

Назначеният от Москва ръководител на Крим Сергей Аксьонов съобщи, че на територията на полуострова ще бъдат въведени временни прекъсвания на електрозахранването. По думите му щетите по енергийните съоръжения налагат ограничения, които ще се прилагат поетапно според нуждите на отделните райони.

Най-големият град в региона – Севастопол, с население около 550 хиляди души, остана без ток в сряда след атаки с дронове. Прекъсването съвпадна с горещо време и температури около 30 градуса.

Аксьонов увери, че няма проблеми с доставките на храни и лекарства. Въпреки това местните власти вече обявиха и ограничаване на продажбата на горива за граждани и фирми.

През последните месеци украинските сили засилиха ударите по инфраструктурни обекти в Крим. Според руската страна целта е да се затрудни снабдяването и логистиката на полуострова.