16-годишно момиче и 17-годишно момче загинаха при тежка катастрофа на входа на Мездра. Двамата пътували със скутер, когато лек автомобил навлязъл в насрещното движение и ги ударил.
По първоначална информация колата се е движела с висока скорост. Ударът бил изключително силен. Момичето, което се возело на задната седалка, било изхвърлено и паднало до крайпътно дърво. Момчето, което управлявало скутера, е загинало на място.
Ограничението в участъка е 40 км/ч. Пробите на водача за алкохол и наркотици са отрицателни. Според прокуратурата окончателната скорост ще бъде установена чрез съдебно-техническа експертиза. Делото предстои да бъде разпределено на наблюдаващ прокурор.
Шофьорът е получил свидетелство за управление през януари тази година. Има едно нарушение, свързано с неспазване на пътен знак при паркиране или престой, като глобата е платена. По данни на разследването в автомобила са пътували още двама негови приятели. Те тръгнали да изпробват колата след ремонт.
Загиналите младежи са членове на фенклуба на „Ботев“ (Враца). Вечерта след инцидента техни приятели се събраха в центъра на Враца, за да почетат паметта им. Близки разказаха, че момчето е притежавало необходимата правоспособност за управление на скутера и не е карало с висока скорост. В деня на трагедията е трябвало да присъства на рождения ден на своята баба.
Водачът на автомобила е задържан. Продължават процесуално-следствените действия.
