Новини

Протест в Габрово след побой с двама тежко ранени

27.06.2026 19:00
Протест в Габрово след побой с двама тежко ранени

Граждани се събраха в центъра на Габрово, за да изразят недоволството си от зачестилите случаи на насилие в града. Те настояват за повече патрули по улиците и по-бърза реакция при конфликти, които водят до напрежение.

Последният инцидент е от 19 юни. При сбиване двама братя са пострадали тежко. Единият е със счупен череп и е настанен в болница, а другият е със счупена ръка.

Един от пострадалите, Мартин Ушев, разказа, че в деня на инцидента е бил на тренировка по кикбокс, когато брат му го извикал за помощ. „Видях трима души с колове и лопати как го нападат. Брат ми падна на земята с отворена глава. Опитах се да го вдигна, а те продължаваха да удрят и да замахват“, заяви той.

По случая е образувано досъдебно производство в Районната прокуратура. От МВР съобщиха, че извършителите са установени и са предприети процесуални действия.

„Ние ще предприемем всички действия по туширане на напрежението. Незабавно са установени и извършителите, и пострадалите. Случаят е докладван в прокуратурата“, каза и.д. главен секретар на МВР Любомир Николов. По думите му полицията е реагирала своевременно.